1 Ocak 2012 Pazar

Isınmayan Eller ve Ayaklar


Malum kış iyice etkisini gösteriyor. Her ne kadar yılın 9 ayı yaz tadında geçse de havalar soğumaya başlıyor.. Isınmayan eller ve ayaklar en büyük sorun bu mevsimde.
Aslında üşümek güzel ama yanında ısıtacak, sarıldığında ya da elini tuttuğunda ısısını seninle paylaşacak birisi varsa..
Neyse en azından kahve var. O ellerimizi ısıtan tek dost.
Yürümek diyorum şu dünyadaki en etkili terapi. Ciğerlerimin tamamını keskin havayla doldurup ardından nefes vererek buhar çıkarmayı hala bir çocuk gibi seviyorum. Bu havaya uygun olarak Coldplay’i açıyorum son seste. Her şeyi en ufak ayrıntısına kadar düşünüp çözümler buluyorum kendimce. Bir nevi günah çıkartıp arındıyorum kendimi bütün kafamı kurcalayan düşüncelerden.
Issız bir sokağın loş ışıkları altında yürüyorum. Bulutsuz ve yıldızlarla dolu gökyüzüne bakarken bir yıldız kayıyor. Son enerjisiyle bana dilek tutmamı söylerek yenik düştü hayatın bu düzenine..
Gözlerimi kapatıp sadece “bir parça huzur” diledim. Son zamanlarda tek isteğim biraz huzur ve kafa dinlemek. Kendimle kalmak,kendime zaman ayırmak.. O kadar yoruculaştı ki her şey nereye yetişeceğimi şaşırır oldum.
Sadece bir parça huzur.
Sadece…

2 yorum:

  1. Kavga ettiğimde, ağladığımda ben de yürürüm. Bazen gerçekten tek iyi gelen şey yürümek oluyor, belki "bir amacın varmış" hissi verdiği için, belki de herşeyi arkanda bıraktığını düşündürdüğü için

    YanıtlaSil
  2. Sadece bir parça huzur için belki de .

    YanıtlaSil